Fortnite’in geliştiricisi ve Improbable 25 milyon dolarlık yatırım fonu ile Unity tekelini yıkmayı planlıyor

https://webrazzi.com/2019/01/14/fortnitein-gelistiricisi-ve-improbable-25-milyon-dolarlik-yatirim-fonu-ile-unity-tekelini-yikmayi-planliyor/


142
135 shares, 142 points

Fortnite oyunun geliştiricisi olan Epic Games ve İngiltere merkezli bir girişim olan Improbable, 25 milyon dolaralık bir yatırım fonu kuracaklarını açıkladılar.

Fortnite oyunun geliştiricisi olan Epic Games ve İngiltere merkezli bir girişim olan Improbable, 25 milyon dolarlık bir yatırım fonu kuracaklarını açıkladılar. Epic Games’in oyun motoru olan UnrealEngine’nin rakibi konumunda olan Unity ile bir sorun yaşayan Improbable, çözümü şirketin rakibi olan Epic Games ile iş birliğine gitmekte buldu.

Gerginliğin nedeni SpatialOS

SpatialOS isimli bulut tabanlı bir platform nedeniyle Improbable ile Unity şirketleri arasında bir gerginlik oluştu. Unity firmasının kullanım şartlarının değişmesi nedeniyle Unity engine oyun motorunun bulut tabanlı SpatialOS platformu ile kullanılamayacağını resmi blogu üzerinden duyuran Improbable, gerginliği başlatmış oldu.

Unity tarafından yapılan hamlenin hem küçük ve orta ölçekli hem de büyük projeleri olan geliştiricilere zarar vereceğini de iddia eden Improbable, bu hamlenin kasıtlı olarak yapıldığını da paylaştı. Bu açıklamaların ardından 2018 yılının en çok kazanan firmalarından biri olan Epic Games ile iş birliğine gittiğini duyuran Improbable, Epic Games ile birlikte 25 milyon dolarlık bir fon kuracaklarını açıkladı.

Söz konusu açıklamada 25 milyon dolarlık bu fonun geliştiricilerin daha açık oyun motorlarına, hizmetlere ve ekosistemlere geçişine yardımcı olacağı da paylaşıldı. Fonun kurulmasının ana amacı ise geliştiricileri Unity kullanmak yerine başka platformlara çekmek gibi görünüyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

142
135 shares, 142 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hımm Hımm
0
Hımm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Haber Yazarı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Language »
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item

Send this to a friend