Jurassic Park oyuncuları kimler? Jurassic Park konusu ne? Ne zaman çekildi?

https://www.haberturk.com/jurassic-park-oyunculari-kimler-jurassic-park-konusu-ne-2289856-magazin


102
95 shares, 102 points

Jurassic Park, macera ve bilimkurgu tarzında film sevenler tarafından araştırılıyor. ABD yapımı Jurassic Park, vizyona girdiği 1993 yılından bu yana kült filmler arasında yer alıyor. Güçlü özel efektleriyle dikkat toplayan filmin gişede büyük başarı elde etmesi, 2 devam filmi çekilerek bir üçleme olmasını sağlandı. Peki Jurassic Park oyuncuları kimler? Konusu ne?

Jurassic Park filmi vizyona girdiği 1993 yılında tüm dünyada dikkatleri üstüne çekti. Jurassic Park vizyonda girdiği ilk haftasonunda 47 milyon dolar kazandı. Haftayı ise toplam 81 milyon dolar elde ederek kapattı. Birleşik Krallık, Kuzey Kore, Meksika ve Tayvan ülkelerinde açılış haftası rekoru kırıldı. Film toplamda 915 milyon dolar gişe yaptı. Film bu kadar ilgi görünce, macera ve bilim kurgu tarzındaki kült filmler arasına girdi. İşte Jurassic Park’a dair tüm detaylar…

JURASSIC PARK OYUNCULARI KİMLER?

Jurassic Park’ın yönetmen koltuğunda Steven Spielberg otururken, filmin oyuncu kadrosunda Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum, Samuel L. Jackson, Richard Attenborough, Bob Peck ve Ariana Richards bulunuyor.

JURASSIC PARK KONUSU NEDİR?

Mağaralarda yapılan kazı çalışmaları sonucunda dinazorların yaşadığı tarih öncesi çağa ait bazı sivrisinek fosilleri bulunur. Milyarder John Hammond öncülüğündeki bilim adamları son derece ilginç ve karmaşık testler deneyerek bu sivrisinek fosillerindeki kan örneklerini almayı başarırlar. Dinazorların DNA zinciri bir Afrika kurbasıyla birleştirilerek 65 milyon yıl önce yaşamış bu korkunç yaratıklar yeniden yaratılır. Hammond hükümetten kiraladığı bir adada klonladıkları bu vahşi hayvanlar için elektrikli tellerle çevrili bir hayvanat bahçesi kurmuştur. İhtiyar Hammond, bir hafta sonunda Doktor Allen gibi bazı işinde uzman bilim adamlarını Jurassic Park adını verdiği bu hayvanat bahçesini test ettirmek için adaya getirir. Ancak embiryolarını ele geçirmek isteyen biri, güvenlik sistemini devre dışı bırakınca serbest kalan dinazorlar adada dehşet saçmaya başlar…

Film, En İyi Görsel Efekt, En İyi Müzik Kurgusu ve En İyi Müzik dallarında Akademi Ödülü adaylıkları kazandı. Hugo Ödülleri’nde En İyi Drama Yapımı dalında, Satur Ödülleri ‘nde ise En İyi Yönetim, En İyi Yazım, En İyi Özel Efekt ve En İyi Bilim-kurgu Filmi ödülleri kazanıldı. Bafta Ödülleri’nde de En İyi Görsel Efekt dalında ödül kazanıldı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

102
95 shares, 102 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hımm Hımm
0
Hımm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Haber Yazarı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Language »
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item

Send this to a friend