Seyahat Edilcek 16 Ülke

Seyahat bize okulda öğrenemediğimiz paha biçilmez dersleri öğretiyor . Dünya görüşümüzü genişletiyor. Bizi daha iyi, daha güçlü, daha empatik insanlar olmaya itiyor.


49
42 shares, 49 points
 1. 1 Güney Kore

  Kuzey komşusunun sizi korkutmasın. Güney Kore milli parklar, dağlar ve adalar gibi macera dolu biryer . Buradaki kayak merkezleri birinci sınıf, bazıları 2018 Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yaptı. Daha kentsel bir his için Seul'deki Korean BBQ'i deneyin ya da bir sahil kenti olan Busan'da rahatlayın .

  Seoraksan Milli Parkı , kaplıcalar, tapınaklar ve pürüzlü kaya oluşumları bulunmaktadır.

  Plajlar, açık hava kaplıcalarıı için yerel halk Jeju adasında tatil yapıyor .

  Seul'de 15. yüzyıldan kalma bir kraliyet villası olan Changdeokgung Sarayı , UNESCO dünya mirası alanıdır . İnşaatçılar, kompleksi, dağ tepe noktasının eteğindeki engebeli araziye yerleştirmişlerdir.

  Teleferikler kayakçıları şuanda yamaçlardaki bir günün ardından sıcak su kaynaklarının beklediği Deogyusan Resort'a çekmektedir.

 2. 2 Mauritius

  Mauritius. Hint Okyanusu'ndaki bu küçük ada ülkesi , rüzgar ve uçurtma sörfü gibi sporlar için mükemmel bir ülke. Ayrıca yerel rom ve sokak yemeklerini tadabilir ya da sömürge ticaret merkezi olarak Mauritius'un zengin tarihine ait kiliseleri, tapınakları, camileri ve deniz fenerlerini keşfedebilirsiniz.

  Le Morne Brabant, “köleliğe karşı ... istisnai bir tanıklık” olarak hizmet veren çarpıcı bir UNESCO Dünya Mirası alanıdır .

  Bundan daha iyi olamaz.

  Bu, farklı renkteki doğal olarak oluşan kumların benzersiz çizgili kum tepecikleri oluşturduğu, Chamarel'deki Yedi Renkli Topraklardır .

  Yukarıdaki Port Louis başkentinde bir alışveriş merkezidir. İngilizce, Fransızca ve Mauritius Creole, Mauritius'ta en çok konuşulan dillerdir; Hinduizm ve Hristiyanlık ise ilk iki dindir.

 3. 3 Kazakistan

  Dünyanın en dokuzuncu büyük ülkesi olan Kazakistan mimari yerler, şehir turları ve vahşi keşifler ile yeryüzünün bu köşesinde evinizde hissedeceksiniz. Giyim pazarları ve lüks restoranlar için en büyük şehir olan Almatı'dan başlayın. Daha sonra, Tian Shan dağlarına çıkın ve birçok modern meyve mahsulünün ekildiği kutsal ormanlarda yürüyün.

  Astana, 20 yıl önce neredeyse hiç varolmadığı için “ dünyanın en garip başkenti ” olarak adlandırıldı . CNN, 1997’de yeni bir başkent ilan edilmeden önce fütüristik bir ufuk çizgisinin hızla yükselişine yol açmadan önce, bölgenin “Sovyet hainlerinin eşleri için en eski Gulag hapishane kampı olarak bilinen ... boş bir kara parçası” olduğunu bildirmişti.

  Almatı'nın ahşap  Ascension Katedrali , 1904 ve 1907 yılları arasında çivisiz olarak inşa edilmiştir ve şehirdeki 1911 depremine dayanan tek binalardan biridir. Rus Devrimi'nden sonra devlet ve kamusal amaçlar için kullanılmıştır, 1990'larda Rus Ortodoks kilisesine iade edilmiştir.

  Büyük Almatı Gölü Tian Shan dağlarında bulunuyor. Batı Tian Shan serisi Çin'e uzanıyor ve kısmen biyolojik çeşitliliği nedeniyle UNESCO Dünya Mirası alanı olarak listeleniyor.

  Petrol endüstrisinin merkezi olan Aktau şehri Hazar Denizi'nde bulunuyor ve yerliler arasında yüzmek için popüler bir yer.

 4. 4 Letonya

  Eskiden Sovyetler Birliği'nin bir parçası olan bu Baltık Denizi kıyısındaki ülke küçük sürprizlerle doludur ve hafif bir İskandinav havasına sahiptir. Başkent Riga, 2014 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçildi ve ülkenin yaklaşık yarısı bozulmamış, erişilebilir doğal ekosistemlerden oluşuyor. Tarihi Eski Kentler , kiliseler ve kaleler boldur.

  Riga'nın belediye meydanında, 1334 yılında inşa edilmiş ikonik House of the Blackheads yer almaktadır. II. Dünya Savaşı'nda yıkılmış olan yer 1999'da yeniden inşa edilmiştir.

  Yukarıda, Estonya ve Letonya arasındaki sınırda bulunan Gauja Nehri var. Milli park 500'den fazla kültür ve tarih eserleri barındırmaktadır.

  Bir yaz gününü geçirmek için fena bir yer değil! Letonya, Stockholm, İsveç'ten Baltık Denizi'nin karşısında bulunur.

  Kemeri Milli Parkı , tahta kaldırımlarla geçilebilen Büyük Kemeri Bog da dahil olmak üzere çeşitli sulak alanlara sahiptir.

 5. 5 Ekvador

  Pasifik'teki Kolombiya ve Peru arasında bulunan Ekvador her şeye sahiptir: dağlar, plajlar, yağmur ormanları, volkanlar, kaplıcalar ve Galapagos Adaları'nın ünlü vahşi yaşamı . İnka İmparatorluğu'nun parçası olan bu dramatik güzel topraklar Kolombiya öncesi ve İspanyol sömürge kültürüne maruz kalmıştır. ucuz seyahat , mutlu maceraperestler ve tarih severler için harika bir yer olan ülke başkenti ile UNESCO aday kent merkezidir.

  Yukarıdaki Ekvador'un Galapagos Adaları'ndaki Bartolome Adası'nın bir fotoğrafı. Bu volkanik takımadadaki endemik türler, Charles Darwin'in evrim teorisine ilham verdi ve hem kara hem de deniz UNESCO Dünya Mirası alanlarıdır.

  Chimborazo volkanı Ekvador'daki en yüksek dağıdır.

  Cuenca'nın tarihi merkezi, Ekvador’un UNESCO Dünya Mirası Alanları’nın bir diğeri . Kasaba halen, 1557'de kurulduğu katı planlama kurallarına uymaktadır.

  Quito'nun gayri resmi olarak la Compañía olarak bilinen İsa Cemiyeti Cizvit Kilisesidir, içinde en çok yorgun gezginleri büyüleyecek kadar altın varaka sahiptir. Çarpıcı barok kilisede ayrıca Inca tarihini selamlayan güneşlerin sembolleri ve süslü iç tasarımlarda yerli yüzler ve bitkiler de dahil olmak üzere yerel kültüre özgü büyüleyici öğeler vardır .

 6. 6 Samoa

  Bu ada ülkesi olan Amerikan Samoası volkanlar, şelaleler, yağmur ormanları, yüzme delikleri ve plajlarla dolu 10 adadan oluşan takım ada ülkesidir. Doğalda yolculuk etmek ya da bir mağara havuzuna dalmak sadece bir başlangıçtır. Yeryüzündeki gezginler , lüks tatil köylerinin olmamasından da keyif alacaklardır.

  Yüzücüler , doğal kaya havuzları ve hava delikleri bulunan daha geniş bir alanın bir parçası olan To Sua Okyanusu'na akarlar.

  Upolu Adası, ülkenin güneybatı kıyısındadır ve sizi mükemmel plajları ile beklemektedir.

  Papapapaitai Şelaleleri. 

  Upolu Adası, sıcak beyaz kumlardaki zamanınızı en üst düzeye çıkarmak için birçok sahil oteline sahiptir.

 7. 7 Uruguay

  Uruguay, komşu Arjantin ve Brezilya kadar dikkat çekmiyor, ancak Atlantik'teki bu cilalı, ilerici cennette bir Avrupa havası var ve görülmeye değer. Bir inişli çıkışlı çiftlikte gaucho kültürünü deneyimleyin, Punta del Diablo'da sörf yapın ya da Punta del Este'deki kulüplerde gece eğlenin.

  Ünlü Plaza Independencia da dahil olmak üzere, Montevideo'nun kozmopolit sokaklarında dolaşın.

  Punta Ballena'daki başıboş, eksantrik Casapueblo beldesi yerli hornero kuşlarının çamur yuvalarından esinlenilen Uruguaylı sanatçı Carlos Páez Vilaró tarafından yaptırılmıştır .

  Punta del Este tatil beldesi partinin yapılacağı bir yer olarak bilinir, ancak kamusal sanat da bir eli hak eder.

  Uruguay'ın iç tepeleri gaucho kültürü bakımından zengindir . Kırsal bir kır evi ve at sırtında güzel kırsalı keşfedin.

 8. 8 Namibya

  Afrika'ya ilk kez gelen ziyaretçiler, dünyanın en eski çölünde, dünyadaki son turist gibi hissetmenin heyecanını yaşamak için buradan başlamalıdır. Birçok şehir ve kasaba, Avrupa yönetimi altındaki yıllardan dolayı , Alman restoranları ve sömürge mimarisi ile eksiksiz bir biçimde Almanya hissine sahiptir.

  Zebralar, Etosha Milli Parkı'ndaki bir su birikintisinde.

  Luderitz, bir liman kentidir. Alman köklerine, eski Lutheran kilisesine ve hareketli köy dükkanlarına sahiptir.

  Güney Namibya'da sık görülen bir manzara olan sadak ağacı , Giant's Playground olarak bilinen bir doğa parkında yükseliyor.

  Çölün devasa kum tepelerini keşfetmeye hazırlanın.

 9. 9 Guatemala

  Maya kalıntıları Guatemala'da başrol oynuyor. Ormanın derinliklerinde bulunan Tikal Milli Parkı , 1000 yıldan daha eski olan yemyeşil bir alandır. Aynı derecede muhteşem Guatemala'nın aktif volkanları , basamaklı lagünler ve Karayip mavisi Lake Petén Itzá'dır . Tüm bu doğal mucizelerle bile, tarihi bir otel müzesi ülke çapında gezilebilecek yerler listesinin başında gelir .

  MÖ 6. yy'dan MS 10. yy'a kadar Mayalar Tikal Ulusal Parkı olan yerde yaşadılar. Mevcut sakinler arasında jaguarlar, uluyan maymunlar ve 60'tan fazla yarasa türü bulunmaktadır.

  Parque Central , Antigua'da popüler bir açık hava buluşma yeridir.

  Petén Itzá, gün batımı ve yüzme.

  Daredevils, Guatemala'nın engebeli doğasında bir avuç aktif volkanın yakınında yürüyüş yapabilir veya kamp yapabilirsiniz , ancak yılın doğru zamanında, bunu yaparken dikkatli olun.

 10. 10 Papua Yeni Gine

  Engebeli, dağlık Kokoda Pisti boyunca bir yürüyüş turu deneyin ya da Papua Yeni Gine'lerin çok sayıda kabile kültürünü müzik ve dans ile sergilediği bir şarkı festivaline gidin .

  Beyaz kumlu plajlar New Ireland eyaletinin en önemli özellikleridir .

  Başkent Limanı Moresby havadan çok güzel olsa da , suç oranı tedbirli olmanızı gerektiriyor. Altyapı, PYG'nin belli başlı şehirleri dışında neredeyse yok denecek kadar azdır - kendi başınıza seyahat etmek yerine tur rezervasyonu yapmak için başka bir neden.

  Yerel kabileler yaylalarda yazı kutlarlar. PYG'de 836 yerli dili konuşulur.

  Tabii ki, Papua Yeni Gine'de mükemmel şnorkelli yüzme ve dalış olanakları bulunuyor .

 11. 11 Newfoundland, Kanada

  Neden Newfoundland? Burada, buzdağlarıyla kayık yapabilir . Sonra yaklaşık 200 yürüyüş parkurunun bulunduğu 18.000 mil bozulmamış sahil şeridi ve Mayıs ile Eylül ayları arasında Newfoundland ve Labrador'dan geçen 22 balina türü var. Kanada'nın bu kısmı uluslararası seyahatlerini aşırı kolay tercih eden doğa severler için bir hayal diyarı.

  Buzdağları her bahar Arctic'ten yukarıda Trinity Körfezi gibi yerlere ulaşır, daha sonra onları yakından tanımak için bir tekne, kayık veya araba kiralayın.

  Gros Morne Ulusal Parkı'nda tekne turu yapabileceğiniz çok fazla seçenek mevcut.

  St. John’ daki Fort Amherst’ın tarihi bölgesi, 1762’de Fransız’dan bölgeyi yeniden alan Albay William Amherst adına layık görüldü.

  Bu sonbaharda Humber Nehri.

 12. 12 Romanya

  Drakula’nın anavatanı olan Ülke, Komünist geçmişinden sıyrılıp, orta çağdaki kasabalarını ve süslü kalelerini keşfetmeye gelen gezginlerin bir zamanların en korkunç kan emicisinin, yaşadığı yere dahil olmak üzere . Büyüleyici Arnavut kaldırımlı sokakların ötesinde, Karadeniz kıyısındaki yükselen Karpat Dağları, her şey dahil plaj tatili ve maceracı dağ yürüyüşlerinin tadını çıkartacaksınız .

  Türk halılarıyla süslenmiş iç duvarları olan Kara Kilise , Karpat Dağları'nın eteğinde popüler bir ortaçağ kenti olan Brasov'un yıldızıdır.

  Transilvanya'daki Corvin Kalesi, ortaçağdan çıkmış gibi duran yaklaşık 50 odaya sahiptir. Ülkedeki en etkileyici Gotik kale olarak bilinir.

  Transilvanya ve Walachia eyaletlerini dağlara bağlayan Transfagarasan Yolu'ndaki firkete dönüşlerinde araba sürmek bütün gün sürebilir. 

  Romanya'nın başkenti Bükreş, iyi yemekleri ile ünlü. Sosyalist ve Art Nouveau mimarisi Doğu Avrupa'nın en iyilerinden.

 13. 13 Laos

  Laos'ta keşfedilecek çarpıcı şelaleler, yükselen dağlar ve gezilecek doğa ile iç içe onlarca farklı güzellikte mekan.

  Sırt çantasıyla seyahat edip bir orman kasabasına olan Vang Vieng'in üzerinde sıcak hava balonu ile uçabilirsiniz.

  Kuang Si Şelalesi ferahlatıcı ama soğuk! Yürüyüşe hazırlanın ve yol boyunca gizli havuzlara dalın.

  Basamaklı pirinç tarlaları Mu Cang Chai'deki bir köy.

  Vientiane'deki Buddha Park, muhtemelen bugüne kadar göreceğiniz en çarpıcı heykel parkı .

 14. 14 Azerbaycan

  Azerbaycan başkenti Bakü antik mimarisi ile UNESCO dünya mirasıdır. Büyük Kafkas dağlarının eteklerinde şirin kırsal köyleri keşfetmek için sizi bekliyor. Eski Barış Gücü gönüllüleri, asfalt yolların az olduğu ancak arazilerin bereketli olduğu ülkeyi ziyaret edenlerin dış alanlardan yararlanmalarına yardımcı olmak için yerel ailelerin yanında bir pansiyon ağı kurmuştur.

  Bakü , eski mimariyi Hazar Denizi'ndeki ışıltılı 21. yüzyıl kuleleri ile birleştiriyor.

  Hükümet Konağı, Bakü'de görülecek birçok tarihi eserden sadece bir tanesi .

  Bakü ayrıca müzeler, tiyatrolar, kütüphaneler ve opera binası bulunmaktadır. Kendinizi parıldayan Four Seasons Hotel'de bir balkon odası ile şımartın.

  Dağların tepesindeki Xinaliq , maceracı yürüyüşler için sizi doğru yöne götürebilen güleryüzlü çobanlara ev sahipliği yapar.

 15. 15 Slovenya

  Hırvatistan, birkaç yıldır sıcak bir gezi yeri olmuştur, ancak kuzeydeki büyüleyici komşusunu göz ardı etmeyin. 

  Annunciation Fransiskan Kilisesi , geceleri hareketli bir mekan olan Ljubljana'nın ünlü Üçlü Köprüsü'ne bakmaktadır.

  Yukarıda yaz aylarında Bled Gölü'nü göreceksiniz. Kristal berraklığında ki gölde yüzün veya kürek çekin, uçurumun tepesinde yer alan Bled Kalesi'nde yemek yiyin ya da eşit derecede Instagram'a layık olan Vintgar Gorge'de dolaşın.

  Ljubljana'daki Ljubljanica Nehri üzerinde bir tur teknesi ile tur atın.

  Piran şehri, Adriyatik Denizi'ndeki " ışıldayan bir inci ".

 16. 16 Seyşeller

  Hint Okyanusu'nda yaklaşık 115 adadan oluşan bu koleksiyon, temelde her büyüklük ve türdeki girişe sahip plajları ile doğal bir tema parkıdır . Hepsini görmek haftalar alabilir.

  Pembe kumu ve yumuşak kayaları ile Anse Source D'Argent , dünyanın en güzel plajlarından biri olarak düzenli olarak ödüller alıyor.

  Beau Vallon'daki plajlar Seyşel Adaları'ndaki en çok kaçamak yapılan yerlerden.

  Yukarıdan, Mahe Adası'ndaki orman bitki örtüsü ve kıyı kasabaları tüm ihtişamlarıyla parlıyor. Sıkışmış plajların sıradışı dizilişinin yanı sıra, adanın ormanlık iç mekanları bir yürüyüş cennetidir.

  St. Pierre , en çılgın hayallerinizin küçük adacıklarıdır. Ciddi anlamda.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

49
42 shares, 49 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hımm Hımm
0
Hımm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Ömer Kuyumcu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Language »
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item

Send this to a friend