Ofisinizi Daha İyi Bir Yer Yapmanın 6 Dahiyane Yolu


78
71 shares, 78 points

Hayal edin: Ofisiniz aslında her gün gitmeyi dört gözle beklediğiniz bir yer.

Bu şekilde hissetmek faydalı olacaktır. İşyerinizden nefret etmek inanılmaz derecede zor olabilir ve hatta kilo almaktan ve uykuyu kaybetmekten kişisel ilişkilerinizi engellemeye kadar birçok sağlık sorununa sebep olabilir.

Elbette, gerçekten sevdiğiniz bir mesleğe devam ediyorsanız, her gün işe gitme konusunda heyecanlı olmak kolay olabilir . Fakat çoğumuz zaman zaman işlerimizle ilgili karışık duygularla karşılaşacağız. Bu gerçekleştiğinde, araştırmaya göre, iş yerinizden biraz daha fazlasını almak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Gündelik iş hayatınızı iyileştirmenize ve ofisinizi sizin için daha mutlu bir yer haline getirmenize yardımcı olacak birkaç tüyo:

 1. 1 İşyerinde arkadaş edinin.

  via GIPHY

  İşinizi bitirip eve gitmek için çalışmaya başlayabilirsiniz, ancak araştırmalar iş arkadaşlarınızla ve müşterilerle sohbet etmek için biraz daha uzun süre çalışmanın çok büyük bir kazanç sağlayabileceğini gösteriyor.

  Araştırma, işte anlamlı bağlantılar oluşturan insanların tutku ve üretkenlikte bir artış olduğunu gösteriyor. Ayrıca işlerini bırakma olasılıkları daha düşüktür ve daha güçlü sosyal bağları olan insanların sadece daha mutlu olmadıklarını, aynı zamanda daha güçlü bağışıklık sistemlerine sahip olduklarını destekleyen araştırmalar vardır.

  Takımınızdaki insanlarla bağlantı kurmakta zorlansanız bile, arkadaşlarınızı diğer bölümlerde bulabilirsiniz.

  Sonuç: İş arkadaşlarınızla ortak bir zemin bulmak için sohbet edin ve e-posta gönderin.

 2. 2 Masanızı Dekore Edin.

  Dairenizi veya evinizi dekore ettiğiniz gibi, kendinizi ev gibi hissettiren bir masa alanı yaratın.

  Sevdiklerinizin resimlerini varsa biblolarınızı getirmeyi öneriyor, böylece kendinize kişisel bir alan oluşturursunuz. Bir iki canlı bitki almayı deneyin. Güçlü bir araştırma grubu yeşilliklerin çalışanları daha özenli hale getirebileceğini ve stresi azaltabileceğini göstermektedir .

 3. 3 Bir yürüyüş toplantısı planlayın.

  Belli bir problemle karşılaştıysanız, bir iş arkadaşından sizinle yürümesini ve konuşmasını isteyin. Stanford Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre yürüyüş yapmak yaratıcı düşünceyi artırabilir. Kullanıma hazır bir çözüm bulabilir veya süreçte birkaç başka avantaj elde edebilirsiniz.

  Yürüme molası, aynı zamanda sirkadiyen ritminize yardımcı olan D vitamini ve güneş ışığı almanıza yardımcı olur. Daha iyi uyursunuz.

  Araştırmalar bir yürüyüşün ruh halinizi yükseltebileceğini , hatta düşünmeyeceğiniz zamanları bile artırabileceğini gösteriyor.

  via GIPHY


 4. 4 Empatik bir zihniniz olsun.

  Olumlu bir çalışma ortamı yaratmanın en iyi araçlarından biri, işteyken etkileşimde bulunduğunuz her insan için şefkat geliştirmektir.

  Kulağa biraz poliyanacılık gibi geldiğini biliyorum , ancak özellikle işiniz hakkında üzülüyorsanız, bakış açınızı değiştirmenin en iyi yollarından biridir.

  Bu, gerçekten zor bir müşterinizin olabileceği durumlarda oldukça işinize yarayacakır. Ayrıca “Patronları benden ne istiyor?” Gibi sorular düşünebilirsiniz. Patronunuzun ihtiyaçlarını ve bunları nasıl karşılayabileceğini düşünerek, işinizde reaktif güçlenmiş bir zihniyete geçebilirsin.

 5. 5 İstediğiniz öğle yemeğini hazırlayın.

  via GIPHY

  Hazır bir salataya dalmak , gerçekten yemek istemiyorsanız çok üzücü olabilir.

  Beklediğiniz bir öğle yemeğini getirmek. Aynı zamanda gerçekten çok meşgulseniz size yardımcı olur. Bir şeyi almak için vaktiniz yoksa, ofiste bulunan bir otomattan istediğiniz sizi sevindirecek şeyleri alabilirsiniz.

  Ve eğer yapabilirseniz, gerçek bir öğle yemeği molası için biraz zaman çalmaya çalışın. Monitörünüzden bir süreliğine uzaklaşmanın sağlık yararları konusunda hiçbir sıkıntı yok. (Örneğin, yemek için yaptığınız işi bıraktığınızda, aslında daha az yemek tüketebilirsiniz .)

 6. 6 Kendine iyi bak.

  Her şeyden önce, kendinize ve gereksinimlerinize öncelik verdiğinizden emin olun.

  Aslında siz sadece bir kişisiniz. Aralar vermek. Sağlıklı yemek yemek. Genelde sizi daha iyi hissettiren etkenlerdir. Yapmanız gereken şeyler bunlar. 

  Daha derin dostluklar, gerçek bir öğle yemeği molası ve iş yeri etrafında bir gezinti. İşte bunlar sizi mutlu edecektir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

78
71 shares, 78 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hımm Hımm
1
Hımm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Ömer Kuyumcu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Language »
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item

Send this to a friend